EITA - Exchange of innovative teaching and learning methods in the craft and service sectors  

( Výmena inovatívnych vyučovacích a vzdelávacích metód v remeselných a službách)

Project duration (Trvanie projektu) :

 15 Dec 2019 – 14 Dec 2021

(extended to Aug 2022) posunuté do Aug.2022

Organizations involved : (organizácie v projekte)

Bildungshaus Heideland HVHS (Lead partner, Germany)Asociatia “Satul verde” (Romania) Litla Brauðstofan (Iceland)Kato Drys Community Council (Cyprus)Lisov Museum (Slovakia) Grampus Heritage and Training Ltd. (UK)

Objectives:

The partners in the project are coming together through Erasmus+ funding , because of common interests in supporting rural areas and their long history of collaboration. The purpose of EITA is to take a close look at vocational educational training in the below area’s and enable the workshop participants to pass gained knowledge and skills on to their local community (including educational institutions)

  • cultural heritage and wellbeing (tourism, landscape management…)
  • sheep herding and wool processing
  • food industry: bread and cheese production and marketing
  • different local raw materials like honey and vegetable oils (from bee keeping to olive and almond harvesting and processing)
  • sustainable agriculture and horticulture (herbs, fruit trees and vegetable growth)
  • different handcrafts (Lefkara lace, embroidery etc) and others

Expected outcomes:

The involvement of different partners from north, west, east and south Europe will enable us to show and reflect on very regional approaches on the same subject and to provide this knowledge to others by putting it into easy to access learning units. Each partner has identified a “specialism” that is useful to some or all of the others.

We are hoping to create useful modules on above subjects. 

preklad:
Ciele:Partneri v projekte sa spájajú prostredníctvom financovania z programu Erasmus+, pretože majú spoločný záujem o podporu vidieckych oblastí a ich dlhú históriu spolupráce. Účelom EITA je podrobne sa pozrieť na odborné vzdelávanie v nižšie uvedených oblastiach a umožniť účastníkom workshopu odovzdať získané vedomosti a zručnosti ich miestnej komunite (vrátane vzdelávacích inštitúcií), kultúrnemu dedičstvu a blahobytu (turizmus, manažment krajiny...) chov oviec a spracovanie vlny potravinársky priemysel: výroba chleba a syra a marketing rôznych miestnych surovín, ako je med a rastlinné oleje (od chovu včiel po zber a spracovanie olív a mandlí), trvalo udržateľné poľnohospodárstvo a záhradníctvo (byliny, ovocné stromy a pestovanie zeleniny) rôzne remeselné výrobky (Lefkara čipky, výšivky atď.) a iné Očakávané výsledky: Zapojenie rôznych partnerov zo severnej, západnej, východnej a južnej Európy nám umožní ukázať a zamyslieť sa nad veľmi regionálnymi prístupmi k tej istej téme a poskytnúť tieto znalosti ostatným tým, že ich jednoducho uľahčíme. získať prístup k učebným jednotkám. Každý partner identifikoval „špecializáciu“, ktorá je užitočná pre niektorých alebo všetkých ostatných. Dúfame, že vytvoríme užitočné moduly na vyššie uvedené témy.

FOR MORE INFORMATION